Novoroční čarování

Kde to žije — Od Datum 6.1.2012 6.00

Tak je tu další rok. Jeden tryskovou rychlostí zmizel v propadlišti dějin a my můžeme jen čekat, co přinese ten nový. Jako již tradičně se mnoho z nás pustí do novoročních předsevzetí a pokusí se zdolat nově vytyčené cíle. Cíle vznešené a nelehké, a proto si je také každý nechal až na Nový rok. Zbavit se zlozvyku, přestat kouřit, začít cvičit, najít si partnera. To jsou jen ty nejčastější. Na internetu najdete spoustu návodů jak na to, od lidí, kteří si touto trnitou cestou již prošli. Vedle nich se ale nacházejí i ty méně časté cíle a sny, se kterými už člověku jen tak někdo neporadí. Bohužel ze statistik jasně vyplývá, že drtivá většina zúčastněných každoroční novoroční mánie předsevzetí ve svém úkolu selže. Proč tomu tak je? Možná nemají dost síly, motivace nebo si věc předsevzali jen v silvestrovské alkoholové euforii.

Jenže tento rok je nečím speciální. Ano, je rok 2012 a drby zvěstují, že má nastat konec světa. At’ tomu věříte či nikoliv, chcete to riskovat ? Říkáte, že se něco takového stát nemůže? Nemůže se snad stát ani to, že vás například přejede auto nebo roztrhá vzteklý dobrman? Takové věci se bohužel stávají, akorát ti, kterým se to stalo, o tom již nemohou poreferovat. Nikdo neví jaký čas mu byl vymezen, a proto využijte příležitost a chytněte svůj osud za pačesy, dokud je ještě čas.

Za to, že se naše sny nevyplní nemůže osud a vlastně ani my, může za to naše psychika, pocit, že něco nedokážeme, nebo že to není pro nás. Proto je důležité uvědomit si to, že právě VY můžete úplně cokoliv.

Toto je ale víceméně jen teorie toho, jak začít žít podle vlastních představ a mnohem lepší než teorie je zezačátku praxe. Proto si trochu začarujeme, a tomu, kdo bude chtít, zde poskytneme pár rad, jak změnit způsob myšlení jak vědomě, tak pomocí psychoaktivních bylin.

Vůle

Společně s motivací je nezbytná pro to, chcete-li se zbavit jakékoliv závislosti. Jde o schopnost, pomocí které dokážete lépe zdolávat fyzickou i psychickou bolest a “nepadnout při tom na kolena”. Celý princip silné vůle je jen v tom vydržet bolest. Bolest je přirozená věc, pomocí které tělo poukazuje na to, co je pro nás špatné. Nemyslí bohužel dopředu a neuvědomuje si, že něco může být z dlouhodobého hlediska prospěšné, i když se to z krátkodobého hlediska zdá škodlivé. Právě v takových případech pak musíme silou vůle zakročit my.

Tato schopnost se nejvíce projeví zejména ve sportu. Jde především o to, přestat myslet. Potlačit stresovou reakci a uvědomit si, že bolest za nějakou dobu pomine, ale to co nepomine, je právě vytyčené vítězství nad bolestí. Z léčitelského hlediska je tedy důležitá nejen absence bolesti, ale také touha po vítězství. K zesílení těchto kvalit jsou ideální – Rozchodnice růžová , Maca horská, Kotvičník zemní, Mucuna pruriens a Škornice šípovitá.

Kreativita

Vlastnost, kterou narozdíl od ostatních lze jen zteží získat vědomím snažením. Přitom je velice důležitá, chcete-li se stát spisovatelem, architektem, fotografem nebo obecně umělcem. Inspirace se ale hodí také, pokud vám váš život přijde příliš monotónní nebo pokud nevíte, co vlastně v budoucnu chcete.

Základem pro dostatečnou kreativitu je zkoušet stále něco nového. Snažit se věci vidět jinak něž ostatní a v žádném případě nejít s davem, přestože je to mnohdy snažší. Přípravky, které vám s tímto pomohou, se souhrně nazývají entheogeny. Ohleduplnější fantazii rozdmýchají Calea zacatechichi a Tagetes lucida, které pomohou s analýzou vlastních snů a tedy i vlastní duše. Pocit odcizení navodí Acorus calamus neboli Puškvorec.

Odvaha

I v dnešní době je odvaha stěžejní vlastností pro to, aby se z nás stali úspěšní, a díky tomu i št’astní lidé. Ti nejvíce průbojní jedinci většinou proplouvají životem s naprostou lehkostí. Seženou si práci, i když zrovna nestudovali nejlépe, vyberou si partnera podle svých představ a nebojí se toho, co jim život přinese.

Odvaha se v mnoha aspektech podobá vůli, ale narozdíl od ní jde opravdu jen o to, přestat myslet, přestat věci zbytečně řešit a věřit si. Věřit v sebe a v to, že osud je nakloněn právě vám. Začít mít odvahu a sebedůvěru je záležitost toho, jít do něčeho po hlavě a cítit, že i když to pak špatně dopadne, šlo hlavně o to necouvnout.

Pokud vám ale ani toto vědomí nedodá dostatek kuráže, vrhněte se na věc s Kratomem, který narozdíl od alkoholu nijak nepotlačí ostatní psychické schopnosti.

Motivace

Ke všemu, co v životě děláte, potřebujete motivaci, jinak byste to samozřejmě ani nedělali. Motivaci k tomu něco udělat máme, pokud víme, že je to pro nás dobré. Někdy, přestože víme, co je pro nás dobré, to neděláme. Motivaci v takovém případě stojí v cestě vlastní pohodlnost. Přitom učit se nebo přestat kouřit jsou otázky, které většinou rozhodují o dlouhodobém štěstí člověka.

Prioritní je stále vidět zisk, který nám přinese naše úsilí. Být obezřetní vůči tomu vlastní nepozorností porušit pravidla, jenž jsme si předsevzali a včas zasáhnout se silnou myšlenkou toho, proč toto všechno děláme a proč se tak pachtíme. Také je nutné uvědomit si, že to vše děláme jen a jen pro sebe a vlastní blaho. Touto cílevědomostí vás dokáze nabýt Cha de Burge , Guarana, zelený čaj. Podobné magické síly ukrývají ale i Corynanthe yohimbe či Areca catechu.

Nespoutanost

Tato těžko definovatelná vlastnost je v jistém aspektu čistou energií vesmíru. Díky ní jsme schopni uvolnit se, rozhodovat se spíše na základě citů a pudů, než prostřednictvím rozumu. Oplýváme jí jako děti, ale v dospělosti se do určité míry vytrácí. Příliš přísná výchova může dokonce způsobit tak velkou absenci hravosti a spontánnosti, že je z toho daný jedinec pak nešt’astný. Je upjatý, nedokáže se bavit, ale nemůže za to, protože tak dlouho tyto schopnosti potlačoval, až zcela zakrněly.

Jak být nespoutaný? Nemyslet na zítřek a žít každý den, jako by byl poslední. Užívat si života dokud to ještě jde. Nebát se, že projev vlastních citů je slabost. Bez citů je totiž i člověk nadprůměrně inteligentní do určité míry hloupý, nepřizpůsobivý a odsouzený k zániku. Pokud se chcete odpoutat a vzletět přímo do oblak, k mání je u nás Clavo huasca, Muira puama, Damiána, Leonotis leonurus či Modrý leknín.

POZOR!! Ne všechny popsané produkty jsou určené ke konzumaci. V takovém případě je umístěte kamkoliv v místech, kde se běžně vyskytujete a nechte jejich energii vyzařovat.

Tak at’ se Vám rok 2012 vydaří.

  • Sdílej na Twitteru
  • Sdílej na Facebooku
  • Subscribe by RSS
  • Přidej článek na vybrali.sme.sk
  • Nelze přidávat komentáře.